Koszulki UV

Choć słońce kojarzy nam się zwykle bardzo pozytywnie, warto pamiętać o tym, że promieniowanie może mieć negatywny wpływ nie tylko na naszą skórę, ale również na cały organizm. Dlatego też zachowajmy umiar i zdrowy rozsądek w trakcie przebywania na słońcu. Latem, w czasie wakacyjnych wyjazdów czy zagranicznych wakacji w ciepłych miejscach trzeba szczególnie zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.

Promienie słoneczne w niewielkiej ilości korzystnie wpływają na nasz organizm. Pobudzają go do wytwarzania witaminy D3, która ma wpływ na absorbowanie wapnia i fosforu z pożywienia, a co za tym idzie – wpływa na stan naszych kości i zębów. Słońce sprawia również, że czujemy się lepiej, mamy lepszy nastrój, a opalona skóra doskonale prezentuje się po powrocie z wakacji. Oczywiście pod warunkiem, że jest delikatnie muśnięta słońcem, a nie spalona nadmiernym opalaniem. Zanim postanowimy spędzać czas na słońcu całymi dniami, warto jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat działania promieniowania słonecznego. W nadmiarze powoduje sporo szkód, wśród których oparzenia słoneczne i udary cieplne można nazwać najlżejszymi dolegliwościami. Nadmiar promieniowania może powodować powstawanie nowotworów skóry, obniżać naszą odporność, zwiększać działalność wolnych rodników w organizmie i przyspieszać procesy starzenia. Przed słońcem trzeba się więc chronić jak najbardziej skutecznie.

Koszulki UV dla pełnej ochrony

Do ochrony przed słońcem najczęściej wykorzystujemy standardowe zestawy – nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne i kremy lub olejki z filtrami UV. To dobre rozwiązanie, które jednak nie zawsze jest skuteczne, dlatego warto uzupełnić je o kolejne elementy. Nie zapominajmy, że olejki i balsamy działają dosyć krótko, gdyż szybko zmywają się z wodą czy potem. O wiele lepszą opcją w ochronie przeciwsłonecznej są koszulki UV i inna odzież, która jest tak skonstruowana, aby nie dopuszczać do naszego organizmu promieniowania słonecznego. Jak to się dzieje? Koszulki UV uszyte są ze specjalnych, unikalnych materiałów. Jest to zwykle tkanina o grubym splocie, w którą dodatkowo wpleciony jest dwutlenek tytanu. Jest to substancja, która odbija promieniowanie słoneczne. W dobrej odzieży UV można liczyć na to, że niemal sto procent promieniowania zostanie zniwelowana przez dwutlenek tytanu, a co za tym idzie – nie spowoduje żadnych negatywnych skutków w naszym organizmie.

Jak kupować koszulki UV?

Koszulki UV oraz inne rodzaje odzieży przeciwsłonecznej cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Można je znaleźć w dobrych sklepach sportowych, internetowych, ale również w marketach czy na bazarach. I właśnie markety czy bazary powinny wzbudzić naszą czujność i ostrożność. Jeśli pod nazwą koszulki UV sprzedawane są produkty bardzo tanie, które pod względem ceny nie różnią się od zwykłych koszulek, można mieć niemal pewność, że ochrona przeciwsłoneczna jest w nich jedynie w nazwie, a faktycznie nie ma jej wcale. Odzież UV ze względu na unikalne rozwiązania stosowane w czasie produkcji musi być nieco droższa od zwykłej odzieży. Nie warto na niej oszczędzać, gdyż podobnie jak w przypadku tanich, marketowych okularów przeciwsłonecznych, także koszulki UV w wersji chińskiej na pewno nie posiadają żadnej ochrony przeciwsłonecznej.

Dla dorosłych i dla dzieci

Koszulki UV można dostać w wielu wersjach, modelach, rozmiarach i kolorach. Pod względem designu i rozwiązań modowych, koszulki UV w niczym nie różnią się od zwykłej odzieży. Są świetnie skrojone i uszyte, doskonale się prezentują, nie niszczą się i nie tracą kolorów po praniu. Są też lekkie i przewiewne, dzięki czemu pozwalają skórze na swobodne oddychanie w słoneczne, upalne dni. Odzież UV bardzo szybko również wysycha, nic więc dziwnego, że robione są też stroje kąpielowe w tej wersji. Koszulki UV znajdziemy nie tylko w wersji dla dorosłych, ale również dla dzieci. Tego rodzaju odzież warto nosić, wbrew pozorom, nie tylko wtedy, gdy przebywamy na pełnym słońcu. Warto mieć świadomość, że niektóre rodzaje promieniowania słonecznego są tak samo intensywne w pochmurne dni, gdy słońca nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *